Ik geef een belachelijke hoeveelheid geld uit aan de supermarkt. Dit komt deels omdat mijn man en ik bijna nooit uit eten gaan (maar we eten wel veel), en dat komt deels omdat we een overvloed aan biologisch voedsel van hoge kwaliteit kopen.
In de afgelopen paar jaar ben ik begonnen met het proberen van nieuwe dingen in de keuken, op zoek naar manieren om onze voedselkosten onder controle te houden. Wat ik heb ontdekt, is dat het eigenlijk heel gemakkelijk is om sommige van die dure 'speciale' voedingsmiddelen thuis te maken - zelfs degene die mensen doorgaans aannemen, kunnen alleen in een winkel worden gekocht.
In sommige gevallen zijn de kostenbesparingen aanzienlijk, vooral in de loop van de tijd. Dit komt omdat bepaalde voedingsmiddelen, zoals kefir - een probiotische drank - mogelijk een "start-up" -kost hebben. Als u doorgaat met het maken ervan, zijn de lopende kosten echter minimaal.
Als je denkt dat het niet de moeite waard is om tijd te besteden aan het maken van producten die je in de winkel kunt ophalen, zul je misschien verbaasd zijn. De meeste van deze items kunnen snel en met weinig inspanning worden opgeknipt. Zelfs degenen die meer tijd nodig hebben om te maken vragen meestal om "zitten en wachten" -tijd - je hoeft niet bezig te zijn met actieve voorbereiding, dus je kunt het eten gewoon zijn werk laten doen.
Kefir is een gefermenteerde melkdrank gevuld met probiotica, net zoals yoghurt, die helpt uw ​​intestinale ecosysteem gezond en sterk te houden. Het zit ook boordevol goede voedingsstoffen zoals eiwitten (ongeveer 10 gram per portie) en calcium (ongeveer 20% van de aanbevolen dagelijkse waarde per portie per kopje). Vanwege de enigszins sprankelende en pittige smaak van kefir smaakt het heerlijk in smoothies als alternatief voor melk.
Helaas kan een flesje pure kefir van 32 ounce u tussen $ 4 en $ 6 brengen bij een typische supermarkt. Als je acht gram per dag drinkt, gaat dat flesje je maar vier dagen uit.
Kefir zelf is eigenlijk heel gemakkelijk te maken. Alles wat je nodig hebt is kefirkorrels, een lege container en wat melk. Je kunt de granen kopen - die eigenlijk helemaal geen granen zijn - online voor ongeveer $ 5 tot $ 20. Of, als je het geluk hebt om andere mensen te kennen die kefir maken, kun je meestal gewoon om wat granen vragen als ze klaar zijn om hun batch te splitsen (zie hieronder). Ik krijg toevallig mijn granen gratis van mijn vader.
Een partij kefirkorrels is een levende kolonie van actieve culturen - de enzymen en bacteriën die melk fermenteren tot kefir. Zodra u live kefir-korrels koopt, kunt u dezelfde batch oneindig gebruiken. Omdat de kolonie blijft groeien, kun je geleidelijk meer en meer kefir maken, of je kunt je granen opsplitsen en ze aan een vriend geven.
Het is belangrijk om te begrijpen dat geen twee kolonies kefirkorrels exact hetzelfde zijn, wat betekent dat het enige experimenten vereist om je 'sweet spot' te raken. Dit gezegd hebbende, hier zijn enkele algemene informatie om je op weg te helpen:
ingrediënten:
Benodigdheden:
Stappen:
Als je eenmaal je granen hebt, is het maken van kefir gemakkelijk:
Zodra je granen voldoende zijn gegroeid, kun je gemakkelijk een halve gallon kefir maken voor elke batch, voor niet meer dan de kosten van een halve liter melk - ongeveer 64 ounce kefir kost ongeveer $ 2, minstens vier keer goedkoper dan een pre-geproduceerde fles uit de supermarkt.
Hummus is een van mijn favoriete dips en spreads. Een kleine container met kant-en-klare hummus van de supermarkt kan echter tussen $ 3 en $ 5 kosten. Alle hummus is echter echt kekerbonen (kikkererwten), tahini (sesamzaadpasta), citroensap, olijfolie en kruiden - meestal knoflook en zout. Vooral de kikkererwten en tahini maken hummus zo goed voor je - ze verpakken het eiwit, de vezels en het folaat, waardoor de dipsaus een vullende en gezonde snack wordt.
Dit zelfgemaakte hummusrecept produceert tussen de 25 en 30 ounce dip. Als je thuis 28 gram hummus kunt produceren voor ongeveer $ 6, geef je ongeveer de helft van het bedrag uit dat je zou willen kopen in een winkel.
ingrediënten:
Benodigdheden:
Stappen:
Of je nu je eigen saladedressing mengt met olie met look-olie, of je gebruikt een oregano- en tijm-geïnfundeerde olie als onderdompelende saus voor brood of pizza, er zijn talloze opties die je kookkunsten naar een hoger niveau kunnen tillen. Helaas is het kopen van geïnfundeerde oliën duur. Bijvoorbeeld, bij de Grapevine Olive Oil Company kost een fles van 12, 5 ounce bijna $ 18.
Gelukkig kun je kleine hoeveelheden geïnfundeerde olie thuis maken - en dat duurt slechts ongeveer vijf minuten. Normaal gesproken wilt u deze kleine hoeveelheden meteen consumeren, maar als u extra wilt opbergen, kunt u het teveel in een container verzegelen en deze een paar weken in de koelkast bewaren.
ingrediënten:
Benodigdheden:
Stappen:
Het gebruik van geïnfundeerde oliën in kleinere batches is over het algemeen een goed idee om te helpen voorkomen dat het ranzig wordt. Als u extra hebt, bewaar deze dan op een koele, droge plaats of zelfs in uw koelkast tot een paar weken.
Nutella heeft geen hoek op de markt voor gearomatiseerde notenboters. Eigenlijk zijn gearomatiseerde pindakaas en amandelboter nogal een trend in gezonde etenskringen - maar in de winkel gekochte variëteiten zijn niet goedkoop. Bijvoorbeeld, een pot van 16-inch van Justin's Maple Almond Butter kost $ 12. Ter vergelijking: bij Nuts.com kun je een pond rauwe amandelen kopen voor $ 8, of een pond geroosterde pinda's voor $ 4 - de grondstoffen zijn een stuk goedkoper dan het voorgemaakte eindproduct.
Zolang je noten bij de hand hebt, kun je gemakkelijk een gearomatiseerde notenboter opkloppen met alleen een hoogwaardige blender. Ik maak graag gezouten honingnootboter met de volgende stappen:
ingrediënten:
Benodigdheden:
Stappen:
Ik heb op deze manier ook een pittige chocoladeamandelboter gemaakt, simpelweg door meer honing toe te voegen, plus cacaopoeder en een scheut cayennepeper aan de amandelen voor het blenden.
Hoewel het leuk is om geld te besparen op speciaal voedsel door thuis te koken, is dat niet de belangrijkste reden dat ik het ga blijven doen. Ik doe het omdat het me de flexibiliteit geeft om te experimenteren terwijl ik contact maak met het voedsel dat ik eet. Wanneer u uw eigen voedsel klaarmaakt, wordt u gedwongen om te vertragen en een relatie op te bouwen met wat u verbruikt. Dit kan bijdragen tot betere keuzes, meer controle over de porties en een focus op echte, hoogwaardige voeding die een gezonde levensstijl kan ondersteunen.
Zijn er speciale voedingsmiddelen die je thuis maakt?
Prepaid Debit Cards voor tieners - Smart Idea of ​​Financial Fail?
Ik herinner me dat ik mijn eerste creditcardaanbieding ontving. Ik was 18 en was vers van de middelbare school en eerlijk gezegd was ik gevleid dat Visa dacht dat ik verantwoordelijk genoeg was voor een kaart. Natuurlijk weet ik nu dat vrijwel elke 18-jarige creditcardaanbiedingen ontvangt, maar op dat moment kon ik niet wachten om er zelf een te krijgen
15 eenvoudige manieren om snel af te vallen met gezonde levensstijlveranderingen
Je kunt nauwelijks een week netwerknieuws doormaken zonder iets te horen over Amerika's obesitas-epidemie. Volgens de Centers for Disease Control and Prevention heeft tweederde van de Amerikaanse volwassenen overgewicht of obesitas, en onze kinderen staan ​​vlak achter ons, want één op de drie kinderen heeft nu overgewicht of obesitas.Gezie